top of page

HAMİLTON: "BU HAFTASONU ÇOK ŞEY BAŞARABİLİRİZ."


Lewis Hamilton, Kanada Grand Prix'sindeki ilk iki antrenman seansının ardından iyimserliğini dile getirdi ve yarışta daha iddialı olacaklarına inandığını belirtti.


Mercedes W15

Kanada'daki yağışlı hava koşulları, her iki antrenman seansını da etkileyerek pistte geçirilen süreyi sınırladı.


Hamilton, Mercedes'in kesin performansını değerlendirmek için henüz erken olduğunu vurgulasa da, ilk izleniminin Red Bull, Ferrari ve McLaren ile aralarındaki farkın azaldığı yönünde olduğunu ifade etti.


"Dürüst olmak gerekirse, yarışa dahil olduğumuzu hissediyorum ve kendime gerçekten güveniyorum. Ancak cumartesi günü piste çıkana kadar kesin bir şey söylemek zor."


"Bugün her iki koşulda da kendimi gerçekten güçlü hissettim, bu yüzden umutluyum. Bu hafta sonu ön gruba daha yakın olduğumuzu düşünüyorum."


İlk antrenman seansında yaşanan 20 dakikalık gecikmenin ardından Hamilton, piste ilk çıkan pilot olmayı arzuladığını belirtti.


Ayrıca, geçen yılın sonunda Montreal pistinde yapılan ve pisti daha pürüzsüz hale getiren yenileme çalışmalarını anlamak istediğini de sözlerine ekledi.Mercedes AMG F1 W15


Mercedes pilotu, "Piste çıkmak harika bir duyguydu. Her saniye ekibe 'Hadi, piste çıkalım!' diyordum ve onları acele ettiriyordum. Bu, koşullar ne olursa olsun pistte geçirdiğim zamanı en üst düzeye çıkarmak içindi."


"Burası stratejik bir pist, bu yüzden mümkün olduğunca fazla zaman geçirerek hem koşulları hem de yüzeyde ve bazı pist dışı alanlarda yapılan değişiklikleri anlamak önemli."


"Gerçekten iyi bir seanstı ve araçtan çok memnundum. Seanstan büyük keyif aldım." dedi.


Comentários


bottom of page