top of page

LECLERC: "MAZERET ÜRETMEYE GEREK YOK, YETERİNCE HIZLI DEĞİLİZ"


Charles Leclerc, Silverstone'daki hafta sonu boyunca aracın beklenen performansı sergileyemediğini ifade etti.


Ferrari SF-24

Ferrari, Monako Grand Prix'sini kazandıktan sonra belirgin bir performans düşüşü yaşadı ve artık dördüncü sıraya geriledi. Q2'de elenen Leclerc, sıralama turları boyunca tempoyu yakalayamadığını belirtti.


Leclerc, "Dün farklı ayarlarla çalışarak takım için önemli veriler topladık," dedi.


"Ancak bu durum, hafta sonunu en iyi şekilde değerlendiremediğimiz anlamına geliyor. Dün kaybettiğimiz süreyi telafi etmeye çalışmak zorundaydık."


"Sıralamalar bu kadar yakınken ve küçük farklar büyük sonuçlar doğururken, kayıpları telafi etmek zorlaşıyor."


"Bugün bunun bedelini ödediğimizi düşünüyorum ama bu bir bahane olamaz. Gerçek şu ki, bir süredir yeterince hızlı değiliz. Umarım dünkü çalışmalarımız uzun vadede bize fayda sağlar."

Leclerc, eski ayarlara döndüklerini belirterek, "Evet, bugün Imola paketine geri döndük. Hangi paketi kullanacağımıza karar verdik ve eskiyi tercih ettik."


"Bu biraz daha iyiydi çünkü yeni paket, bu pistte çok fazla zıplamaya neden oldu. Eski paket daha az zıplama sağladığı için geri adım attık."


Leclerc, Monako'dan bu yana ciddi performans kaybı yaşadıklarını kabul ederek, "Çok fazla detaya girmeyeceğim ama Monako'dan beri biraz performans kaybettik ve bunun nedenini araştırıyoruz. Bu hafta sonu eski pakete dönmek doğru bir karardı. Şimdi ileriye dönük doğru kararı almaya çalışacağız."


"Şu anda Mercedes, McLaren ve Red Bull önde. İki yarıştır zorlanıyoruz ve bu sinir bozucu," ifadelerini kullandı.

留言


bottom of page