top of page

RESMİ: BEARMAN, 2025'TE HAAS İLE FORMULA 1'E KATILIYOR!


Ferrari'nin genç yeteneği Oliver Bearman, Britanya Grand Prix'sinde 2025 sezonu için Haas ile sözleşme imzaladığını duyurdu.


Oliver Bearman, Haas binasının önünde

Haas, yedek pilotu Oliver Bearman'ın önümüzdeki yıl Formula 1'de takım adına yarışacağını doğruladı.


Ferrari Akademisi'nin yükselen yıldızı, Carlos Sainz'in yerine çıktığı Suudi Arabistan Grand Prix'sinde sergilediği güçlü performansla Haas koltuğu için öne çıkan adaylardan biri haline gelmişti.


Anlaşma hakkında konuşan Bearman, artık tam anlamıyla bir F1 pilotu olduğu için büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.


Bearman, "Bu anın benim için ne kadar önemli olduğunu kelimelerle anlatmak zor," dedi.


"MoneyGram Haas F1 Takımı için yarışacak olmaktan dolayı son derece gururluyum."


"Çocukluk hayalini gerçekleştiren az sayıda insandan biri olmak gerçekten inanılmaz bir his."


"Gene, Ayao ve Haas ekibine bana inandıkları ve takımı temsil etmem için bana güvendikleri için teşekkür ederim."


İngiliz sürücü, geçtiğimiz yıl ve bu yıl çeşitli antrenman seanslarında Haas için piste çıkarak etkileyici bir performans sergiledi.


Oliver Bearman Haas aracına biniyor

Takım patronu Ayao Komatsu ise, "Oliver Bearman gibi yetenekli bir sürücüye tam zamanlı bir Formula 1 koltuğu vermek heyecan verici," dedi.


"Ollie, Scuderia Ferrari Sürücü Akademisi'nin rehberliğinde son yıllarda inanılmaz bir olgunluğa ulaştı ve Suudi Arabistan Grand Prix'sinde yarışmak için son dakikada çağrıldığında bunu tüm dünyaya kanıtladı."


"Oliver, bu görev için fazlasıyla hazır olduğunu gösterdi. Onun bu yeteneklerini hem araç içinde hem de dışında değerlendirmek istiyoruz."


Bearman, bu hafta sonu Silverstone'da Haas adına antrenman seansına katılacak ve ardından Macaristan, Meksika ve Abu Dhabi'de de piste çıkacak.


Haas, ikinci sürücünün kim olacağını henüz açıklamadı ancak adaylar arasında Esteban Ocon, Valtteri Bottas ve Kevin Magnussen bulunuyor.

Comments


bottom of page