top of page

RUSSELL: "DUBLE YAPABİLECEK HARİKA BİR ARACIMIZ VARDI."

Mercedes pilotu George Russell, kuru zeminde yarış kazanabilecek tempoya sahip olduklarını belirtti.


George Russell'in Mercedes W15'i

Pole pozisyonundan başlayan Russell, yarışın ilk turlarında liderliğini korudu ancak yağmurun başlamasıyla birlikte gerilere düştü. Sonrasında su sisteminde yaşanan bir arıza nedeniyle yarış dışı kaldı.


Yarış sonrası açıklamalarda bulunan İngiliz pilot, "Uzun bir yarış olacağını biliyordum ve sabırlı olmak istedim. Mücadele içindeydik ama yarış dışı kalmadan yaklaşık 10 tur önce sorunlar başladı" dedi.


Russell, "Güç kaybediyordum ve ardından su sisteminde sorun yaşadık, bu da yarış dışı kalmama neden oldu" diye ekledi.

Yağmur başladığında nasıl hissettiği sorulduğunda Russell, "McLaren o noktada çok hızlıydı ama zordu" dedi ve ekledi: "Telaşa kapılmadım çünkü yarışın uzun süreceğini biliyordum. Güvenlik aracının çıkmamasına gerçekten şaşırdım ama aracımızın hızlı olduğunu biliyordum."


"Endişeli değildim, uzun bir yarıştı ama güç kaybetmeye başladım ve o andan itibaren yarışın bittiğini anladım" diye belirtti.


"Kuru zeminde duble yapabilecek bir aracımız vardı ve sanırım artık yarış galibiyetleri için daha sık mücadele edeceğiz. Araçta kendimi çok iyi hissediyorum ama yarış dışı kalmak hoş olmadı" ifadelerini kullandı.

コメント


bottom of page