top of page

SAUBER IMOLA'DA FARKLI ŞEYLER DENEYECEK

Guanyu Zhou'nun Avustralya'daki yarışı, yeni ön kanat arızalandığı için pit yolundan başlamak zorunda kalmasıyla dikkat çekti. Çinli sürücünün yedeği bulunmadığı için mühendisler, eski bir çözüm olan farklı bir kanat konfigürasyonu takmak zorunda kaldılar ve bu da takıma ceza aldırdı.


Sauber pilotu pit için garaja geliyor.

Sauber'in teknik direktörü James Key, takımın yeniden yükselişe geçebilmesi için köklü bir değişiklik yapma gerekliliğini fark etmiş durumda. Bu nedenle, bir "B aracı" tasarlanıyor.


Londra'daki araç lansmanında konuşan İngiliz mühendis, yeni aracın aslında kendi tasarımı olmadığını belirtti. C44, İsviçreli ekibe katılmadan önce tasarlanmıştı, bu yüzden projede önemli revizyonlara gitmek şaşırtıcı değil.


Hedef, her şey planlandığı gibi giderse 19 Mayıs'ta Imola'da gerçekleşecek olan Emilia Romagna GP'sine önemli ölçüde revize edilmiş bir araçla çıkmak.

Söylentilere göre, bu yeni araç, RB20'nin bir kopyası olacak ve Red Bull'un çözümlerini benimseyecek.Bu araç, yoğun rüzgar tüneli çalışmalarıyla şekillenecek ve gelecek için belirleyici olacak bir adım olacak.

Comments


bottom of page