top of page

VERSTAPPEN: "ALDIĞIM HASAR SONRASI SADECE 'YAŞAMAYA' ÇALIŞTIM."Sıralama turlarının ilk bölümünde çakıl havuzuna giren ve aracını yeniden piste döndüren Verstappen'in tabanı önemli ölçüde zarar gördü.


Max Verstappen'in RB20'si

Verstappen, günü dördüncü sırada tamamladıktan sonra şu açıklamayı yaptı: "Bugün şanssız bir andaydım. Bir tur boyunca, tek bir virajda yağmur yağıyordu ve ben yanlış zamanda oradaydım. Yavaşladım ama aracın yol tutuşu tamamen kaybolmuştu."


"Sonrasında her şey bitti. Aslında ilk bölümde yağmur beklemiyorduk ama yedinci virajda yağmur vardı."


"Elbette pole pozisyonunda olmak isterdim, bence birinci sıra için mücadele edebilirdik. Yine de yarışın içinde olacağız. Her şey hâlâ mümkün ve muhtemelen biraz daha fazla zorlamamız gerekecek, ki bu da bir bakıma oldukça eğlenceli."


"Yarış bizim için oldukça ilginç olacak. Hava durumu da etkili olacak. Umarım hava da biraz kuru bir yarış olmasına yardımcı olur, çünkü tüm takımlar arasında çok yakın bir mücadele bekliyorum."


Sıralama turlarında aracın performansı hakkında Verstappen, "Araç üzerinde bazı değişiklikler yaptık ve sıralama turlarında biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ancak hasar nedeniyle bunu tam olarak gösteremedik."

"Umarım yarın yeni tabanı taktığımızda her şey daha iyi olur ve ön sıralarda iyi bir yarış çıkarabiliriz." dedi.


Üç İngiliz pilotla yarışta başa çıkıp çıkamayacağı sorulduğunda Verstappen, "Umarım mücadelede oluruz."


"Tabii ki önce yeni bir tabana ihtiyacım var, sonra yarışta neler olacağını göreceğiz."


"Normalde McLaren yarışta her zaman çok güçlü olur. Ancak bir yarışın içerisindeyiz ve yarışta her zaman bir şey olabilir."


"Stratejik kararlar vermek gerekecek, hava değişecek. Yani göreceğiz." şeklinde konuştu.

Comments


bottom of page