top of page

VERSTAPPEN: "ZAK BROWN KİM OLUYOR?"


Max Verstappen, McLaren Racing CEO'su Zak Brown'un yorumlarına "Zak Brown kim oluyor?" şeklinde cevap verdi.


Max Verstappen ve Lando Norris

Silverstone'daki medya gününde Max Verstappen ve Lando Norris olgun bir duruş sergiledi. Avusturya'daki temaslarının ardından iki sürücü de konuşmuş ve aralarındaki gerginliği tamamen bitirmiş gibi görünüyorlardı.


Norris, basın toplantısında Verstappen'den özür beklemediğini ve bazı söylediklerinin yanlış olduğunu kabul etti. Verstappen ise dostluklarının aynı şekilde devam ettiğini belirtti.


Ancak McLaren yönetimi bu konuda geri adım atmadı. Andrea Stella'nın Spielberg'deki yarış sonrası açıklamaları oldukça netti ve Zak Brown da Silverstone'da aynı şekilde konuştu.


Brown, "Red Bull gibi büyük bir takımın bu tür davranışları teşvik etmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Finansal düzenlemeler, pistteki sportif kurallar ve babalarla ilgili sorunlar olsun, tüm bu şeylerde büyük bir saygı eksikliği görüyoruz. Bu şekilde yarışmamalıyız." ifadelerini kullandı.

Verstappen ise bu yorumlara önem vermediğini belirterek, "Bunun benim için herhangi bir önemi yok." dedi.


Brown'ın, F1'in dönüşümlü hakemler yerine kalıcı, tam zamanlı hakemlere ihtiyaç duyduğu yönündeki önerisi sorulduğunda ise Verstappen gülerek, "Zak Brown kim oluyor?" diye cevap verdi.

Kommentare


bottom of page